Локомотив София и Лудогорец играят при резултат 1:2 в мач от 10-я

...

НА ЖИВО: Локомотив София - Лудогорец 1:2, Клод Гонсалвеш направи пълния обрат

Локомотив София и Лудогорец играят при резултат  1:2  в мач от 10-я кръг на efbet Лига.

В 7-а минута се откри първият късмет в дуела, след като Бернард Текпетей имаше чудесна опция да открие резултата, откакто бе изведен на чиста позиция, а офанзивният състезател направи страховит финт, с цел да остане очи в очи с вратаря на Локомотив София, само че ударът на крилото на Лудогорец бе избавен по свръхестествен метод от стража на домакините.

Само пет минути по-късно Ноа Сонко Сундберг позволи груба неточност в отбрана, като топката се озова в Диого Тейшейра, а той бе на чиста позиция и не се поколеба да насочи мощен удар, който не остави шансове на Симон Слуга.

Малко след това Рик Джонатан получи пас на ръба на наказателното поле и опита шанса си от отдалеченост, само че Любенов нямаше проблеми и улови умерено. В 20-а минута Сон се свлече в наказателното поле на съперника, като искаше да има дузпа, само че основният съдия Волен Чинков даде знак играта да продължи.

Иван Йорданов напредна с топка в крайници в 24-а минута и стреля от разстояние по превъзходен метод, само че Любенов бе добре позициониран и съумя да направи положително избавяне. В 33-а минута Руан Секо показва отличен взор върху играта, намирайки Рик Джонатан, а последният стреля от чиста позиция с десния крайник, само че стражът на Локомотив София още веднъж се намеси по превъзходен метод, а след това топката бе изчистена от бранител пред самата голлиния.

Малко преди края на постоянното време за първата част Текпетей падна в противниковото наказателно поле, след контакт със Симеон Мечев, само че дузпа още веднъж не бе отсъдена. В 59-а минута Аслак Фон Витри и Кайо Видал направиха чудесна композиция между тях, а последният откри Руан Секо в празно пространство, като офанзивният футболист приключи технично около Любенов, който нямаше по какъв начин да реагира.

Лудогорец можеше и да обърне секунди по-късно, като Спас Делев получи в наказателното поле, като българският национал опита смайващо осъществяване със задна ножица, само че топката профуча настрана от десния непряк дирек на Локомотив София.

Мунир сподели добър надзор върху топката и опита удар по диагонала, само че той мина малко настрана от лявата греда на Любенов.

В 67-а минута Иван Йорданов получи добра топка на левия фланг, като българинът бе с доста свободно пространство и центрира към Клод Гонсалвеш, който също бе непокрит и съумя с глава да означи, с цел да направи цялостния поврат.

Стартови сформира:

Локомотив София:  24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 9. Калоян Кръстев, 98. Стив Траоре

Треньор:  Данило Дончич

Лудогорец:  12. Симон Слуга, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 24. Оливие Вердон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 37. Бернард Текпетей, 82. Иван Йорданов, 99. Руан Секо

Треньор:  Ивайло Петев